речник контакт

Од 20 до 22 октомври, Новиот германски филм пред велешани

Ќе бидат прикажани пет филма во салата на стариот театар, влезот бесплатен

Петар Печков

Од 20-ти до 22 октомври, Велес, заедно со уште десетина македонски градови ќе биде домаќин на Неделата на Новиот германски филм.

Во овие три дена во салата на стариот театар ќе бидат прикажани пет филмови.

Понеделник 20-ти, од 20ч. трагикомедијата ,,Родители,, вторник од 19 часот, големиот филмски германски хит, комедијата ,,Фак ју Гете,, од 19 ч а од 21ч. драмата ,,Паркот на среќата,,. Детскиот филм ,, Рики,, е на  програмата в  среда од 19ч. а од 21 ч. документарецот ,,Германија од горе,,.

Проекциите на сите пет филмови се бесплатни.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »