речник контакт

Опожарена палма, повреден полицаец

Инциденот се случил по завршувањето на протестот, во Младински парк

Петар Печков

Вечерва по завршувањето на  протестот на   неформалната граѓанска иницијатива ,,Протестирам,, во Младинскиот парк се случил инцидент. Била опожарена палма и повреден полицаец.

Околу 20,30 ч. во Младинскиот парк, лице кое учестувал во протестот, забележано е како опожарило палма. При неговото лишување од слобода, еден полициски службеник е повреден - изјавија од СВР Велес.

Од полицијата додаваат дека преземаат мерки за расветлување на случајот.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »