речник контакт

Освежување од сабота

Високи температури и ова седмица

Петар Печков

И оваа недела ќе имаме високи температури, кои четврток и петок ќе бидат до 35 степен, покажуваат прогнозите на  метеоролошките станици.

Освежувањето треба да дојде од сабота, кога траба да заврне дожд, да дувне северен ветер а темпертурата да се спушти  по подолго време под 30-тиот степен. Тако време не очекува и в недела.

Поради високите температури во Хрватска, одделни жупании донесоа одлука почетокот на школската година да се одложи од 1-ви за 5-ти септември.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »