речник контакт

Осуммина возачи нe дале првенство на минување

Велешката сообраќајна полиција во контрола, се починуваат ли правилата на прописно возење

Петар Печков

Понеделникот на  1-ви април на територијата на  СВР Велес извршена е контрола на возачите за давање на првенство на минување, при што, се констатирани 15 прекршоци.

Од нив во Велес кај осум возачи, во Кавадарци кај четири и во Неготино кај тројца возачи -пишува во инфомрацијата добиена од СВР Велес.  

 

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »