речник контакт

Осум години затвор бидејќи со пиштол ограбиле продавница

Двајца велешани добија вкупно осум години затвор за разбојништво кое го сторија во фебруари годинава.

Петар Печков

Двајца велешани добија вкупно осум години затвор за разбојништво кое го сторија во фебруари годинава.

Г.Д. (23) и М.И. (21) на 10 фебруари ограбилe продавница, во Kавадарци околу 19 часот на улица „Орце Николов“. Тогаш двајцата обвинети влегле во колонијалот „Дуле 2000“ и со пиштол и се заканиле на вработената С.Ј. од Кавадарци.

Разбојниците потоа од касата зеле 10 илјади денари, мобилен телефон а од чантата на продавачката 5 илјади денари и 85 евра, Ден претходно, во вечерните часови, двајцата разбојници ограбиле нивна сограѓанка, велешанката Н.П. Тие ја фатиел жената за раце и сосила и ја земе чантта во која имало апричник со 150 денари. За овие две дела теи се прогласениза виновни и добија казна затвор од по четири години.. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »