речник контакт

Отворена изложбата ,,Папрадишки мајстори 2103,,

Изложбата ќе биде поставена наредните десетина дена

Петар Печков

Делата создадени на сликарско – копаничарската колонија ,,Папрадишки мајстори 2013,,  се поставени во Ликовниот сaлон во градот.

Вчеравечер беше отворена и изложба на дел од лета, кои ги создадоа авторите од повеќе држави кои во август годинава работеа во куќите на уметноста , на Џинот и на Касапови.

Работени во различни техники годинава таа е комплетна колонија оти има и сликарски , копаничарски и вајарски дел.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »