речник контакт

Отворена летна тераса и базен на Хотел Монтенегро (фото)

Нова понуда за летните денови од Хотел Монтенегро

Петар Печков

 Од вечера Хотелот Монтенегро има нова понуда, базени и летна тераса. Тие се наменети и за гостите  на хотелот но и за велешани.  Базенот е од отворен тип и може да го посетуваат не само гостите  во  хотелот, туку и велешани.
 
Хотелот Монтенегро со годните растеше, од десет соби, сега имаме на располагање 27. Но не завршевме тука. Продолжуваме со нова понуда летна тераса за 350 гости, која може да  се користи за свадби и останати пригоди. Имаме и базен. Ова е нова понуда која е  на располагање како на гостите, така и на нашите сограѓани – рече сопственикот Зоран Тодоровски. 

На свеченото отворање гостин беше и Душан Мрдовиќ со сопругата, тој е амбасадор на Црна Гроа во Македонија.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »