речник контакт

Отворен салон на Мебел Ви Виница во Велес

На просторот од поранешниот Евро маркет на Маслодајна, нов салон за мебел

Петар Печков

Од почетокот на месецов, виничката фабрика за мебел ,,Мебел Ви,, отвори продажен салон. На повеќе стотини метри квадратни, тие на велешани им  ја нудат нивната производна програма. Во близина на Железничакта станица, таму посетителите ќе можат да најдат се што е потребно од  мебел за нивниот дом и  канцеларија.

 текстот не е платен рекламен простор

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »