речник контакт

Откриени двајца велешани како ловат риба на езеро Младост со мрежа

А.К. ( 57 год) и Д.И.(57 год) биле откриени на Велигден наутро

Петар Печков

Неделата на  28 април  во 4.15 часот на езеро Младост во Велес, полициски службеници ги затекнале лицата А.К.(57) и Д.И.(57), двајцата од Велес, како со мрежи ловат риби во езерото. 

Притоа, биле пронајдени и одземени три мрежи во должина од 20 метри и риба. Лицата биле приведени и по целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави - информираа од МВР. 

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »