речник контакт

Падна првиот снег

Како најава на претстојните празници, денес падна и првиот снег. Тој бргу и си замина. Според УХМР во Велес наврнале 5 (пет) сантиметри снег

Петар Печков

На задоволство на најмладите снегот утрово осамна по велешките улици. Малото количество наврнат снег, бргу се стопи и не создаде проблеми во живеењето на велешани ниту во сообраќајот.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »