речник контакт

Папрадиште

Во селото Папрадиште на 1100 метри надморска височина, куќите од ветерот се заштитени со алуминиумски блокови.

Петар Печков

Во селото Папрадиште на 1100 метри надморска височина, куќите од ветерот се заштитени со алуминиумски блокови.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »