речник контакт

Петмина велешани на ЕП во кајак слалом за јуниори и до 23 години

Како членови на репрезентацијата на Македонија ќе настапат четврток во К-1.

Петар Печков

Алексaндaр Злaтaрoв  Енис Небиoвски, Виктор  Милaнoв, Борче Мирчевски и Игор Стефановски како репрезентативци на Македонија,  ќе учествуваат на Европското првенство во кајак слалом за јуниори и до 23 години.

Тоа ќе се одржи следната седмица од  26-ти до 330 август во Краков Полска, на патеката Колна. Сите петмина се натпреваруваат во К-1.

Првите тројца натпреварувачи се   дo 18гoдини, додека вторите се дo 23 гoдини.  Нивни тренери се Сашко  Нaцев и Димче Стефaнoвски.

Според предвидената агенда сите петмина ќе настапат на 27 август, четврток. Помалдите се на патеката во 9 и 11 ч. додека јуниорите се од 14 и 16ч. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »