речник контакт

Петмина возачи во неделата непрописно претекнувале

Нова сообраќајна контрола на полицијата

Петар Печков

Неделата сообраќајните полицајци во текот на денот контролирале дали возачите вршат прописно престигнување. Во термин од 15 часа, петмина возачи во градот биел казнети.

На ден 30.06.2019 год. во времето од 5.00 до 20.00 часот полициски службеници од СВР Велес извршена е контрола на возачите за непрописно престигнување. При што, се изречени 10 казни, од кои во Велес – четири, Кавадарци – пет и Неготино - една казна - информираа од СВР Велес.

Неколку месеци од оваа година, сообраќајната полиција постојано врши акциски контроли на возачите на автомобили, на мопеди, на велосипеди но и на пешаците, за тоа колку ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.  

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »