речник контакт

Пет автобуси и такси возила вчера возеле по велешките улици а биле неисправни

Се контролирала техничката исправност и оптовареноста на возилата

Петар Печков

Понеделникот во претпладневните часови, сообраќајната полиција од Велес ги контролирала автопревозниците, кои вршат јавен превоз на патници, вработени, дали нивните превозни средства се технички исправни. Во период од пет часа, констатирани се пет прекршоци.

На 31-ви август во периодот од 7 до 12 часот на теритиријата на СВР Велес спроведена е акциска контрола на техничка исправност и оптовареност на автобуси и такси возила, при што се регистрирани пет прекршоци во Велес и два во Кавадарци - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.  
 
Во писменото соопштение на полицијата  нема информација со колкава казна се судруваат прекршителите.  

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »