речник контакт

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ и пред велешани

Ќе бидат прикажани два македонски и неколку странски документарци за планините и планинарските спортови

Петар Печков

Вторник попладне  во Велес, ќе бидат прикажана неколку дела од минатогодишниот  Планински Филмски Фестивал „ Ехо“ кој есеноска се одржа во Скопје.

Почетокот е во 18 ч. влезот е слободен а  филмовите ќе се прикажуваат во салата  на велешки театар ,,Јордан Хаџи Констатнинов Џинот,,.  

На програмата се двата македонски документарни филмови „Слобода на две тркала“ на Слободан Трајковски и Игор Д. Јовановски во должина од 18 минути и „Првата Македонска Трансверзала“ од Горан Вучиќ/Кирил Шентевски во траење од 38 минути. Ќе бидат прикажани и   документарци од  странска продукција.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »