речник контакт

Победа во дербито за одбојкарките, пораз за ракометарите

Форшпед - Македонија 3:0 Преспа - Борец 32:22

Петар Печков

Во дербито на женското одбојкарско првенство велешките одбојкарки со максимални 3:0 ја победија екипаta на Македонија од Струмица. Гостинките одзедоа 11,22 и 21 поен во трите сета. Со сигурна и квалитена игра Форшпед стигна до значајна победа со која по три пролетни кола го обезбеди второто место на табелата и поволна позиција пред плеј оф разигрувањето.

 Во Ресен во последното коло од Супер лигата во ракомет домаќинот Преспа со високи 32:22 ја совлада младинската екипа на Борец. В среда на домашен терен во заостанатиот натпревар играат Борец и Кавадарци.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »