речник контакт

Победа во првенството, пораз во купот

Започнаа со пролетниот дел од натпреварите и одбојкарите на Борец

Петар Печков

Викендов започна пролетнатиот дел од првенството на Првата одбојкарска лига. Велешки Борец, гостуваше во Кичево, на екипата на  првакот Шутова и победи максимално со 3:0 (18,23,16).  

Тоа беше полесен тренинг за велешани, кои по 8 кола се трети со 14 бода.  Претходно Борец одигра куп натпревар во Штип, против екипата на УГД Студен, каде беше поразен со 3:2 иако водеше со 2:0. Реваншот се игра в среда со почеток во 20ч., во салата на ОУ Блаже  Конески.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »