речник контакт

Победа за женската фудбалска екипа на Борец, машките поразени дома

Жените остануваат при врвот, машките заглавија при дното

Петар Печков

Во дербито на колото,  од Првата лига на 4-то и 5-то пласираните екипи на Борец и Конзули од Битола, победија домаќинките Борец. Тие славеа со 2:1,  во изедначен и тежок натпревар. По оваа победа велешанки остануваат во чекор со водечките екипи, тие се четврти со 18 бодови.

Машката екипа на Борец пак во саботата забележа  нов пораз. Овој пат на домашен терен загубија од прилепска Победа Јуниор со 1:0. По 13 кола тие се 12-ти со 12 бода и се повеќе заостануваат бодовни од екипите   кои се пред нив на табелата.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »