речник контакт

Победа за кошаркарите

Совладана е екипата на Михајловски

Петар Печков

Во празната сала Гемиџии велешкиот второлигаш  Борец баскет ја совлада екипата на Михајловски со 78:68.Со што продолжува серијата на победи на домашен терен за велешани.

Тие по ова седмо коло се трети со 4 победи и три порази. Во следното коло Борец Баскет гостува во Радовиш на истоимената екипа, која е  седма си три победи.

Натпреварот се играше пред празни трибини, поради казната од КФМ, за фрлен тврд предмет  од трибините, на претходниот натпревар.  

Велешките кошаркари се единствените од екипните спортови од градов,  кои имаат натпревари во овој дел од годината, останатите екипи се веќе на зимски одмор. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »