речник контакт

Победа за ракометарите и за фудбалерите

Ракомет Борец – Преспа 33:31 (17:15) фудбал Братство – Борец 1:5

Петар Печков

 Двете екипи со младински состави, мака мачеа да состават екипа. И во таков однос на силите, домаќините беа подобри и дојдоа до првите бодови. Тие водеа во текот на целиот натпревар, гостите се заканува  но без можност за израмнување. Ветеранот Тодровски со 11 постигнати гола заедно со Трчков 9 и Икономов 7 беа креаторите за победата на Борец, додека кај гостите Бочваровски со 7 постигнати гола задаваше најмногу мака за  кревката одбрана на велешани.

Фудбалерите на третолигашот Борец на гостувањето во Прилеп го победија Братство  со високи 5:1 со што се зацврстија на врвот.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »