речник контакт

Победа за фудбалерките, нерешено во градското дерби од Трета лига Југ

Борец - Превалец без победник

Петар Печков

Се одигра второто коло од Првата фудбалска лига за жени. Велешанки на гостувањето во Тетово на екипата на  Речица победија со 1:0. Следното коло се игра дури ан 29-ти септември кога во Велес гостува лидерот Кочани. Борец е во средината на табелата со повеќе екипи кои имаат по една победа.

Се одигра  и локаното дерби во Третата лига југ, каде на Градски се сретнаа Борец и Превалец .  Заврши  без победник,нерешено 1:1.Така по победите во првото, двете велешки екипи во овој ранг се во горниот дел  на табелата со по четири бодови. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »