речник контакт

Победа за фудбалерките на ЖФК Борец

Седмо коло Општинска фудбалска лига, ФК Тополка и натаму на врвот

Петар Печков

Фудбалерите на ЖФК Борец на домашен терен, на Градски вчера ја победија екипата на ЖФК Атлетико од Битола со2:1. Во израмнет натпревар, на две екипи со слични квалитети, соседи на табелата, победија младите велешанки. Со овие три бода , екипата на ЖФК Борец се искачи за едно место, на деветтото со десет бода. Ова беше натпревар од деветтото коло н а првата женска лига во фудбал. Во следното викендов велешанки гостуваат на исто така соседот на табелата ЖФК Истатов во Дојран, екипа која има десет бодови и е осма. 

 

резултати   седмо  коло  Општинска фудбалска лига :

ФК Мартолци - ФК Башкими                  2:1

ФК Горски - ФК Младост                          2:1

ФК Бабуна - ФК Согле                               3:0

ФК Форца нова  - ФК Интернационал 3:2

     слободна беше екипата на  ФК Тополка 

                                Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                          6    5   1   0     28:9    16

2. ФК Бабуна                             6   4   2   0    20:9     14

3.  ФК Горски                            7    4  2   1     13:6     14

4. ФК Форца нова                   6     4   2  1     14:9     11

5.ФК Согле                                6    3  1   2     10:7     10 

6. ФК Мартолци                      7     2  1   4     9:20      7

7. ФК Башкими                        6     0   2   4     6:13     2

8. ФК Младост                         6    0   2   4     4:18      2

9. ФК Интернационал            6    0   1   5    10:24     1

              следно осмо коло:

ФК Тополка  - ФК Форца нова 

ФК Младост - ФК Мартолци

ФК Согле - ФК Интернационал

ФК Башкими - ФК Бабуна

слободна е екипата на  ФК Горски 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »