речник контакт

Победа и реми за третолигашите од Велес

Жртви беа прилепските екипи, Младост од Кривогаштани и Партизан од Обршани

Петар Печков

Во претпоследното коло на Третата лига југ двете велешки екипи забележаа добри резултати.

Илинден во Башино село го ,,растури,, Младост од Кривогаштани со високи 8:1. Бабуна гостуваше на Партизан во  прилепско  Обршани и одигра нерешено 1:1. Екипата на Превалец ова коло беше слободна.

 По одиграни 14 кола Бабуна од Мартолци е 5-ти со 23 бодови, Илинден од Башино село е 9-ти со 18 бодови и Превалец е  10-ти со  17 бодови.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »