речник контакт

Победи за ФК Локомотива од Градско и ФК Превалец, во Третата лига Југ

Се одигра третото коло а во Башино село, локално дерби ФК Илинден - ФК Превалец

Петар Печков

ФК Превалец победи во локалното дерби во Башино село. Со 3:0 како гостин славеше над Илинден. ФК Локомотива во Градско победи против Младост од Удово, 2:0.

По ова трето коло, ФК Превалец е втор со 6 бода, исто толку бодови има и ФК Локомотива но е 5-та поради послабата го разлика,   а ФК Илинден БС е 13-ти од 16 екипи, со три бода.

Во следното коло, викендов  ФК Превалец игра со ФК Вардар од Неготино, кој деветти со 4 бода, ФК Илинден БС гостува во Дојран на ФК Дојранско езеро, домаќинот е шести со шест бода а ФК Локомотива  гостува кај лидерот  во прилепско Крушеане на ФК Напредок кој има три победи во три средби.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »