речник контакт

Повторно контролирани возачите за исправноста на возилата

Деветмина возачи казнети за техничка (не)исправност на возилата

Петар Печков

Нова сообраќајна акција, за тоа колку возачите се исправни при управување со возилата. Ова е втора за седум дена, во претходната, шестмина возачи во Велес беа казнети. Сега се деветмина.

Средата на 3 јули  во периодот од 8 до 14 часот полициски службеници од СВР Велес извршија контрола на техничка исправност на возилата, при што се изречени 30 казни за неисправни уреди за сопирање, неисправни составни делови, измината важност на сообраќајна дозвола и не носење сообраќајна дозвола и нерегистрирани возила. Од вкупниот број на казни, девет се изречени во Велес, 11 во Кавадарци и 10 во Неготино- соопшти МВР. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »