речник контакт

Повторно уништена урбана опрема (фото)

Вандали искршиле во Младински парк и паркот кај ОУ Васил Главинов

Петар Печков

Изминатиот викенд на две локации од градот, унишена е урбана опрема. Вработените во ЈКП Дервен констатирирале дека се искршени клупите во   Младинскиот парк и паркот пред училиштето Васил Главинов.

Ова не е прв  и единствен пат  каде повторно има уништување на урбаната опрема. Тaка се нанесува материјална штета но и граѓаните се оневозможуваат каде да го минат слободното време, кое овие сончеви денови го имаат. 

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »