речник контакт

Погоди со коефициент 300 на обложувалница

Велешанец за уплатени 20 денари доби сто евра

Петар Печков

За погодени резултати од два натпревари вторникот во Лигата на Шампионите на УЕФА, велешанец доби  сто евра, откако уплати скромни дваесет денари. Тој ги играл Реал  - Ајакс 4:1 и Малага – Арсенал 2:2 со коефициент на добивка од 300.

И ги погодил и доби за уплатени 20 денари,  6 илјади денари. Ако уплател популарно стотче ќе добиел 500 евра.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »