речник контакт

Подготвено за питијадата (фото)

Подготовките завршени само уште времето да се погоди. Поставени се 37 штандови. Цената на пастрамилијата е 130 а на чаша вино 40 денари.Компелтна програма кој кога пее..

Петар Печков

Како изгледаше претпладнево на локацијата каде ќе се оджрува три дена Питијадата.  

Цената на пастрамилајта е 130 а на чаша вино 40 денари.

Пастрмалииите се нуцат на 37 штандови.

Манифестацијата започнува во 17ч. 

17:00 Д.Градинка со една до две групи

17:15 Анабела

17:30 Црни мачиња

17:30 до 18:00 Свечено отворање (обраќање на Градоначалникот)

18:00 Група „Маестро“

19:00 часот Група „Виртус“ со :                                          Миле Кузмановски,Зуица Лазова и Благоја Груевски                             21:30 Тамбураши „Равница“                  

23:00-00:30 Анета  Мицевска и група „Молика“                           00:30-... AFTER PARTY  ( КАРАОКЕ сo Ненад и Dj во Escape)

ВТОР ДЕН

10-ти ОКТОМВРИ (сабота)

ЧАС ИЗВЕДУВАЧ

10:00 до 13:00 Музика ДЈ – 5ФМ Радио (во меѓувреме тонски проби за вечерта)

13:00 КУД „Вила Зора“

13:30 Ансамбл „Керамичар“

14:00 „Евергрин бенд“

14:30   „Екстрим бенд“

15:00   „Сенатор бенд“  

15:30 Група „Зрак“

16:00   Група „Океан Пацифик

16:30   Мики Секуловски

17:00-17:45 Група „Ле ман“ и Орхидеја Дукова

18:00 Боби Мојсовски

19:30 Влатко Лозановски

21:00 Група „Фолтин“

22:30-00:30 Поп-рок група „Парни Ваљак“

00:30-... AFTER PARTY   (Dj Никофор и два Dj-а од Велес  во Клуб 54)

ТРЕТ ДЕН 11-ти ОКТОМВРИ (недела)

10:00 до 13:00 Музика ДЈ – 5ФМ Радио (во меѓувреме тонски проби за вечерта)

13:00 Играорна група при Домот на култура Пехчево „Јане Сандански“

13:20 КУД „Коле Неделковски“ и Ансамбл „Разбој“

14:00 Даниел Тонев  

14:15   Гоце Саздовски

14:30 Група „Тип-топ“

14:45   Tони Оцевски

15:00   Група „Flangers”

15:20     Група „Циклон“

15:40 Дуо „Тhe Usual”

16:00 Велешки легенди (Триумфи, Лебеди, Марина Чурувија...)

18:00 Александар Тарабунов                  

19:30 Елена Ристевска                        

21:00 Ален Хасановиќ и Филип Божиновски            

22:00 Калиопи

23:30-01:00 ДНК      

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »