речник контакт

Под водство на Нацев македонките им зедоа бод на гркинките среде Атина

Грција - Македонија 2:2, стрелец на двата гола албанката Роки

Петар Печков

Во квлаификациите за женското ЕП селекцијата на Македонија во Атина одигра нерешено со Грција 2:2, полувреме 2:1 за Македонија. Стрелец на двата гола за македонките беше Гаетана Роки, која го постигна во 23-тата и судиското продолжение од првото полувреме.

Така женската селекција под водство на велешанецот нацев кој е в.д селектор со  Благоја Филиповски, успеа да им одземе бод на јужните соседи. Нерешено одигравме  со гркинките и во Скопје пред половина година, 1:1.И покрај овој бод Македонија е последна во групата А со два бода од шест натпревари.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »