речник контакт

Познати диџеи во „In“

Mark Williams, Goran Kan, Tancevski во клубот „In“, 16 јуни (петок) 2006

Аница Солева

[b]Mark Wililiams[/b] се појавува на денс сцената во 80-тите. Започнува како диџеј, за подоцна да започне со продукција. Во периодот од 1990-1992 заедно со Matt Clayden под името M&M, продуцираат неколку незаборавни хитови. [b]Goran Kan[/b] е еден од најмладите и најперспективните македонски диџеи. [b]Aleksandar Tancevski[/b] првите контакти со електронската музика ги има во втората половина на 90-тите, додека работи во TopFm радио, каде со Коки и Томо презентираат музика на странски и македонски диџеи.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »