речник контакт

Познати сите музички гости на годинашнава Питијада

Освен Здравко Чолиќ најавени се: Рибља чорба, Тамара, ДНК, Чалгија саунд систем, Суперхикс, Џамбо Агушев...

Петар Печков

Општина Велес на својата фејсбук страна ги објави имињата на сите учесници на годинашнава   Питијада. 

Освен претходно најавеното најзвучно име Здравко  Чолиќ, кој  ќе настапи три часа в  сабота од 22ч.  еве кои се дел  од другите учесници: Чалгија Саунд Систем, Наум Петрески, Џамбо Агушев и оркестар Агушеви, Група Виртус,  ДНК, Група Соната, Тамара Тодевска, Суперхикс и Рибља Чорба.

За потсетување Питијдата се одржува на 6-ти, 7-ми и 8-ми октомври.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »