речник контакт

Полицаец се застрелал во стомакот

Инцидентот се случил со пушка, за која полицецот поседувал дозвола

Петар Печков

 Пензиониран полицаец кој работел во населба Чашка се застрелал во  саботата. Лицето е на возраст од 55 години и тој се застрелал со пушка во пределот на стомакот. Се случило во шупата додека ја чистел пушката.

Поради тежината на повредата  од велешката Болница итно е пренесен  во Ургентен центар во Скопје. Според докторите тој е во животна опасност.

Полицијата го потврди настанот, без детали за инцидентот со дополнување дека е извршен увид на местото на настанот и се истражува како дошло до  инцидентот. 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »