речник контакт

Порази за одбојкарите и ракометарите во елитното друштво

ФК Борец во Трета лига ја продолжува победничката серија

Петар Печков

Спортскиот викенд беше поразителен за велешките екипи кои настапуваат во елитните лиги, во одбојка и ракомет. Одбојкар(ки)те на Борец Брако и Форшпед се поразени  со максимален резултат во Струмица.Женската екипа нa Борец Брако загуби во Тетово.

Мажи Струмица - Борец Брако 3:0 (25:12, 25:14, 25:16)По три кола тие се шести со еден пораз и една победа

Жени Македонија - Форшпед 3:0 (25:16, 25:21, 25:11) По три кола Форшпед е петти  со една победа и два порази
Бами Кор - Борец Брако 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) Без победа со два порази последен

ракомет Пролет Тинекс  - Борец 46 :13 велешани претпоследни, деветти  со една победа, следниот викенд доаѓа лидерот струмички Зонимак

Фудбалерите на Борец победија во прилепско Кривогаштани 0 : 1  и на три кола пред крајот на есенскиот дел имаат седум бодови предност пред Кожуф. Недела на Градски играат локално дерби со Превалец.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »