речник контакт

Пораз во дербито во Гевгелија за Борец

3:0 победа за Кожуф, со скрпен тим за Борец, првата постава бојкотира поради неисплатени обврски

Петар Печков

Во дербито на третата лига Југ велешки Борец  во 26-тото коло го претрпе првиот пораз, загуби со уверливи 3:0 од екипата на Кожуф на гостувањето во Гевгелија.

Со ова е прекината победничката серија од 25 кола без пораз и можноста да останат непоразени до крајот, со што би влегле во историјата на Македонскиот фудбал.

Велешани отпатуваа  во Гевгелија со скрпен тим, откако најдобрите поради неисплатени  обврски за подолг период,  одбиле да играат.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »