речник контакт

Пораз за кошаркарите во Радовиш

Дома победуваат на гости губат кошаркарите на Борец Баскет

Петар Печков

Слабата спортска понуда на кројот од годинава ја пополнуваат кошаркарите  на Борец Баскет. Тие како членови на Втората лига играа променливо, дома победуваат, на гости губат.

Така беше и во осмото коло, кога на гостувањето во Радовиш, кај истоимената екипа, велешките кошаркари  се поразени со 75:67.  По ова коло, Борец  баскет е во средината на табелата со 4 победи и исто толку прози.

Наредното коло велешани се слободни   а на 24 дома ја пречекуваат екипата  на Шкупи од скопски Чаир.  

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »