речник контакт

Пораз за фудбалерките на Борец кај лидерот Драгон

По 11-тото коло на Општинска фудбалска лига без промени во врвот. Викендов дербито ФК Мартолци - ФК Тополка

Петар Печков

Фудбалерките на ЖФК Борец загубија со високи 5:0 кај лидерот Драгон во Скопје. Ова беше натпревр од 17-тото вонредно коло, одиграно вчера. По овој натпревар велешанки остануваат третти со 34 бода. Во следното дома на Градски, викендов играат со ЖФК Тетово, кој е деветти со 15 бода. 

По 11-тото коло на Општинската фудбалска лига, останува истиот распоред, промени нема по победите на фаворитите.  

 Резултати од 11-то коло на Општинската фудбалска лига 

ФК Младост  - ФК Мартолци 2007           1:2

ФК Интернационал - ФК Форца Нова    3:2

ФК Горски - ФК Башкими 2008                 1:2

ФК Тополка - ФК Согле                               7:0

 

            Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                    11   8  1   2    42: 17     25

2. ФК БАШКИМИ 2008          11  7  2   2     24:  9      23

3. ФК МАРТОЛЦИ 2007        11   7   5  2    35: 21     23

4. ФК ИНТЕРНАЦИОНАЛ      11   5  4  2    29: 28      19

5. ФК ГОРСКИ                      11   3  4   4    15: 15      13

7. ФК МЛАДОСТ                   11   2  4   5    11: 16      10

6. ФК ФОРЦА НОВА              11   3  1   7    24:30      10 

8. ФК СОГЛЕ                        11   0  0  11    15:59       0

       следно 12 коло:

ФК Мартолци  - ФК Тополка              

ФК Согле - ФК Горски                        

ФК Башкими  - ФК Интернационал     

ФК Форца Нова  - ФК Младост 

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »