речник контакт

Пораз на фудбалските третолигаши од Велес

Се одигра и второто коло од Општинската лига, каде има два натпревари со службен резултат

Петар Печков

Во третото коло од Третата лига Југ и двете велешки екипи се поразени. Превалец дома од Вардар Неготино а Борец  на гостувањето во Удово од екипата на Младост. И двата порази се со идентичен резултат 1:0.  Со по четири освоени бодови и Борец и Превалец се во средината на табелата. 

 Се одигра и второто коло од Општинската фудбалска лига а таму две од шест средби завршија со службен резултат 3:0.

Мартолци-Младост 2:0

Интернационал - Гемиџии 3:6

Горски - Илинден БС 0:2

Бирлик - Тополка 0:5

Македонско Сонце - Башкими 3:0 сл.

Илинден 55 - Бабуна 3:0 сл. 

 слободна Форца Нова

               следно коло

 Башкими - Бирлик

Младост - Македонско Сонце

Илинден БС - Интеернационал

Бабуна - Горски

 Форца Нова - Илинден 55

Гемиџии  - Мартолци

слободна Тополка

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »