речник контакт

Пороен дожд и Велес под вода (фото)

Кога врне пороен дожд, Велес е како Венеција... со улици под вода

Петар Печков

Поројниот дожд кој вечерва околу 21ч. го зафати Велес, го стопираше за  момент животот.

Обилните врнежи ја поплавија главната градска улица, каде се слеваше водота.

Или вообичаено, кога врне пороен дожд, Велес е како Венеција, со улици под вода.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »