речник контакт

Порој, поплава, Велес по пролетен дожд

Како Велес изгледаше како Венеција

Петар Печков

Поројниот дожд, кој денес, среда, на пладне го зафати градот, остави големи траги. Загушен сообраќај, поплавени улици и дуќани, сообраќаен метеж..

Се ова низ следниите фотографии... Но и уште еден доказ, дека најголем проблем на сите 50 илјади велешани е нерегулираната и очајна атмосферска одводна мрежа.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »