речник контакт

Последната седмица во октомври со убаво време

Уште оваа недела можеме да уживаме во убавото Ѓупско лето

Петар Печков

Според прогнозите на метеоролозите ова е последната седмица годинава , која ќе има убаво и сончево време, преку денот топло.

Температурите ќе бидат слични на оние од изминатите период дневните до 24 степени утринските околу 10. Нема најави за облаци а уште помалку за дожд.

Од следниот понеделник доаѓаат дождови и северен ветер.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »