речник контакт

Почина велешанец, заразен со ковид-19

Ова е десетта жртва на корона вирусот

Петар Печков

Велешанец  на 84 годишна возраст,кој бил на лекување на Клиника за инфективни болести во Скопје, доцна синоќа починал. Тој е еден од четирите жртви во земјава, починати денес, заразени со корона вирус, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. 

Тој бил позитивен на ковид-19 но бил и хронично болен, па  поради компликациите предизвикани од него, бил префрлен од Инфективно одделение на Клиника во Скопје каде и починал. 

Ова е десетти смртен случај на велешанец/ка  заразен со корона вирус.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »