речник контакт

Почина лицето од Горно Оризари позитивно на ковид-19

Досега во велешко починаа 12 лица поради компликации предизвикани од корона вирусот

Петар Печков

Вчеравечер  во Инфективната клиника во Скопје во 23 ч. починал пациентот од Горно Оризари кој во неделата ноќта итно бил префрлен од велешката Болница во Скопје, поради компликациите предизвикани од корона вирусот.

Според информациите од Центарот з јавно здравје Велес, лицето денес било погребано.

Ова е 12-ти смртен случај на позитивен со ковид-19 во велешко.  


Денес во Македонија има регистрирано 8 смртни случаи.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »