речник контакт

Почина тракторист по пад од тракторот

По падот од тракторот возачот бил прегазен од превозното средство

Петар Печков

Денес попладне, недела, во сообраќаен инцидент почина тракгорист. Настанот се случил околу 14,40 ч.

На патот Сојаклари – Лугунци, во нива,   каде е најден е починат А.К. (74 год) од Велес.

Тој по падот од тракторот , бил прегазен од  превозното средство.

„По добиен повик, екипа на Итната помош  беше на лице место и констатира смрт на лицето“ – кажа  д-р Василка Пановска, началник службата за Итна помош при ЈЗУ Здравен дом Велес.

Од СВР Велес го потврдија настанот.

АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »