речник контакт

Почна Општинската фудбалска лига за сезоната 2015-16

Се натпреваруваат 13 екипи. Првото коло ефикасно со 27 гола

Петар Печков

Се одигра првото коло од Општинската фудбалска лига за сезоната 2015/16. Постигнати се следните резултати

Башкими - Мартолци 3:3

Тополка - Македонско - Сонце 1:3

Бабуна - Форца Нова 3:1

Илинден БС- Илинден 55  5:2

Младост -Интернационал 1:0

Гемиџии - Горски 5:0

 

во  второто коло играат:

Мартолци- Младост се игра во Чашка во 16. недела

Интернационал - Гемиџии  Градски 10 ч. недела

Горски - Илинден  Раштани  11ч. недела

Македонско сонце - Башкими  Градски 16. недела

Илинден55 - Бабуна   Башино село 16. недела

Бирлик - Тополка Градски  16 сабота

слободна Форца Нова 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »