речник контакт

Почна пролетниот дел од ОФЛ, гостите поуспешни

Се играше и првото коло од општинските куп натпревари

Петар Печков

Со одигрувањето на натпреварите од 12-тото коло на Општинската фудбалска лига, започна пролетниот дел од првенството.  Лидерот Илинден од Башино село  играше нерешено дома. Постигнати се следните резултати. 

Македонско сонце – Бабуна 3:9

Илинден БС – Форца Нова 1:1

Бирлик – Тополка 1:3

Мартолци – Горски 4:0

Интернационал – Башкими 0:2 

Екипата на Младост беше слободна

                 Т А Б Е Л А 

1. Илинден БС                11  9  1  1    27:7      28

2. Бабуна                         11  9  0  2    43:11    27

3. Мартолци                   11  7  1  3    35:20     22

4. Форца Нова                11  6  1   4   26:20     19

5. Башкими                     11  6   1  4   23:20     19

6. Македонско сонце   11  6  0  5    35:25     18

7. Тополка                       11  4  1   6    24:30    13

8. Младост                      10  3   3  4    14:16    12

9.  Бирлик                        11  3   1  7    26:37    10

10. Горски                        11  2   1  8   16:35       7

11. Интернационал       11   0  0  11  11:56      0

           Следно 12 коло

Башкими – Мартолци недела Чашка 15ч

Тополка – Илинден БС  недела Превалец 

Бабуна – Младост  недела  Градски 16ч.

Горски – Бирлик

 Форца Нова -  Мак. сонце

 Слободна екипата на Интернационал

 

Се одигра и првото  коло од општинскиот куп а постигнати се следните резултати:

Илинден – Младост 3:0

Тополка – Бирлик 3:0 службено

Интернационал – Бабуна 0:9

Форца нова – Мак. соцне 7:8 на пенали

 Башкими беше слободен

       Извлечени е паровите за второто коло

 Тополка – Мартолци

 Бабуна – Илинден БС

 Мак. Сонце – Башкими

 Терминот на  одигрување дополнително ќе биде определен 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »