речник контакт

По реакциите на дел од граѓаните, вчеравечер полицијата ги контролираше мотористите

Во Велес се регистрирани и санкционирани 20 прекршоци- соопшти полицијата

Петар Печков

По реакциите на дел од граѓаните за бучавата која ја создаваат мотористите,  во текот на вчера вечерта и ноќта, сообраќајната полиција  по велешкиет улици, извршила контрола на овие превозни средства.

Во периодот од 20 ч. среда навечр на 29-ти јули до 2 часот на 30-ту јули, четврток, на подрачјето на СВР Велес извршена е контрола на мотоцикли, при што, во Велес се регистрирани и санкционирани 20 прекршоци- соопшти Верољуб Додески, портпарол на СВР Велес.  

За илустација во истиот период во Кавадарци бил констатирани  27 и во Неготино пет прекршоци.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »