речник контакт

По три кола ФК Тополка на врвот од ОФЛ

Кошаркарот Младеновиќ премина во КК Куманово, младата кошаркарка Миланова во КК Вардар

Петар Печков

По три одиграни кола на Општинската фудбалска лига, на врвот е екипата на ФК Тополка со максимален број водови, девет. 

ФК Тополка  - ФК Башкими                 3:2

ФК Младост - ФК Согле                       0:3

ФК Горски - ФК Интернационал       3:1

ФК Бабуна - ФК Мартолци               4:1    

слободна беше екипата на ФК Форца нова

                                  Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                            3   3   0   0     10:4    9

2.  ФК Горски                             3    2   1   0      9:3     7

3.ФК Форца нова                     2     2    0  0     9:2     6

4. ФК Бабуна                             2     1   1   0     6:3     4

5.ФК Согле                                3     1   1    1     4:2     4 

 6. ФК Интернационал           2     0   1   1     3:5      1

7. ФК Башкими                        3     0   1   2     4:9      1

8. ФК Младост                         3     0   1   2     2:8      1

9. ФК Мартолци                      3     0   0   3     2:13     0

следно четврто коло

ФК Тополка- ФК Бабуна

ФК Башкими - ФК Младост

ФК Форца нова - ФК Горски 

ФК Интернационал - ФК Мартолци

 слободна е екипата на  ФК Согле

Велешанецот Марјан Младеновиќ, неговата кошаркарска кариера ја продолжи во КК Куманово. Откако матичниот клуб АВ Охрид се расформира, бекот по втор пат ќе игра за кумановчани. На првата средба имал одличен учинок 24 поени,  17 асистенции и 8 скока а го изиграл безмалку целиот натпревар, освен осум секунди,м пишуваат медиумите.  

Уште една млада велешка кошаркарка ќе заигра во прволигашки клуб. Ана Милованова со 14 години потпиша за КК Вардар од Скопје.  Та од шест години тренира кошарка, во одредени периоди и со машката екипа на КК Борец  баскет, за да сега премине во прволигашки клуб. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »