речник контакт

Празници доаѓаат

Како увертира на Новогодишните празници, неколку велешки излози веќе поодамна се пригодно украсени.

Петар Печков

Како увертира на Новогодишните празници, неколку велешки излози веќе поодамна се пригодно украсени. Еве дел од нив, за најава дека доаѓа Новата 2010 година.

И да потсетам дека годинава за прв пат, за најдобро украсениот излог, тераса и двор локалните власти предвидоа награди во вредност од 15 илјади денари. Трката започна.....

Доколку било кој од Вас има фотографија од убаво уредена двор, тераса или излог нека ја испрати на  tirekovmirece@gmail.com, ќе биде објавена па ќе можат да ја видат и останатите сограѓани и посетителите на овој сајт од цел свет. Пишете и каде се наоѓа, локација, улица, кој е сопственикот. Празници се ближат.

\"\"

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »