речник контакт

Предраг Ѓоргиевски доби пежо 107

Велешанецот е добиник на автомобилот од наградната игра на Браво кафе

Петар Печков

Предраг Ѓоргиевски од Велес е првиот добиник на автомобил од нагрданата игра на Браво кафе.

Автомобилот е марка пежо 107 и семејството Ѓоргиевски веќе го воза, откако неодамна ги добија клучевите.

Ова е прв од 12 автомобили кои ќе се доделат во оваа наградна игра.

 Минатата година и автомобил од наградната игра на Кожувчанка заврши во Велес.

 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »