речник контакт

Пречек за ракометните херои, велешаните Темелков и Манасков

В недела напладне во 12 часот, пред општинската зграда пречек за ракометните репрезентативци кои се од Велес, а изминатите две седмици не радуваа, не направија горди што сме Македонци

Петар Печков

Општина Велес организира пречек за двајцата велешки ракометари, членови на репрезентацијата на Македонија Владимир Темелков и Дејан Манасков. Пречекот и дружењето со нив е во 12 часот пред зградата на Општина Велес.

 Со големиот успех 5-то место во Европа, и залагањето на теренот, овие двајца репрезентативци ни го полнеа срцето изминатиот период. Затоа велешани да им кажеме благодарам за се што направија за нас.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »